Internetový obchod astronomického vybavení www.novedalekohledy.cz
Zaregistrovat se
Kalendář událostí
Plány pozorování

vadimZačátek Podrobněji

6 června 2013 в 11:59

Všechny plány pozorováníPodrobněji
Katalogy
Nová pozorování

vadimSlunce 29.9.2014 Podrobnosti

29 září 2014 в 16:55

vadimAhoj, vesmír Podrobnosti

22 srpna 2012 в 12:05

Nová pozorováníPodrobnosti
Novinky Prohlížení článku

Nová teorie tvrdí, že Měsíc se k nám dostal z Venuše!

www.HvezdneDeniky.cz | 7 října 2013 в 00:20

Tato idea je v rozporu se stanoviskem většiny lunárních badatelů, kteří se domnívají, že naš Měsíc je tvořen asi před 4,5 miliardami let, když tělo velikosti planety narazila do vznikající Země při velké rychlosti.

To je základní teorie, a navzdory tomu, že je podporována mnohými, má své slabiny, stejně jako všechny alternativní teorie o vzniku Měsíce, které probirali učastnici "lunární" konference v Royal Society.

22244

Teorie "zachyceni Měsice" předpoklada, že Země použíla závažnos, aby přilákala již sformované vnější tělo na svou oběžnou dráhu, čímž učinilo satelit z tohoto objektu.

Nicméně, geochemické složení Měsíce a Země je ten matoucí fakt pro tuto teorii. Průzkum měsíčních hornin, získaných po přistání na Měsíci, ukázal, že satelit má izotopové složení velmi podobné zemskému.

Tato skutečnost dává teorii vzniku Měsíce mimo Země pochybností. Protože pokud tam je velmi podobné izotopy, tam je dobrá šance, že "materiál, který tvoří Měsíc, skutečně pochazi se Zemi, nebo že materiál, který tvořil Měsíc byl úplně smíchány s materiálem Země", předpoklada vedoucí oddělení informatiky, University of Oxford, Alex Halliday.

Komentáře: 0
V tuto chvíli ještě nejsou žádné komentáře
Recenze

re-viewerCelestron C90 MAK 

6 června 2013 в 14:10

Všechno recenze
Mapy
Komentáře