Internetový obchod astronomického vybavení www.novedalekohledy.cz
Zaregistrovat se
Kalendář událostí
Plány pozorování

vadimZačátek Podrobněji

6 června 2013 в 11:59

Všechny plány pozorováníPodrobněji
Katalogy
Nová pozorování

vadimSlunce 29.9.2014 Podrobnosti

29 září 2014 в 16:55

vadimAhoj, vesmír Podrobnosti

22 srpna 2012 в 12:05

Nová pozorováníPodrobnosti
Vybavení Přehledy Jiné vybavení Celestron C90 MAK
Obecné informace
Datum přehledu 6 června 2013 в 14:10
Autor recenze re-viewer
Vybavení
Recenze
Změnit

Koupil jsem dalekohled Celestron C90 MAK, abych svým synům pomohl vidět zásahy do terče na vzdálenost 270 metrů. Vychází mnohem levněji než jiné podobné dalekohledy (průměr 7mm). Jistě, jiné dalekohledy jsou kompaktnější a pro zaznamenání výsledků střelby asi vhodnější, avšak také někdy i desetkrát dražší. Nevelký hledáček, který byl součástí balení, je nutný, jelikož dalekohled nemá nastavitelnou ohniskovou vzdálenost a hledání přímo s ním je tak velmi těžké. Hledáček to však dobře vyřeší.


U tohoto dalekohledu je jednoduché dosáhnout souososti hledáčku a tubusu - metodou pokusů a omylů pomocí nastavitelných šroubů hledáčku. V mém případě byla u hledáčku špatně umístěná čočka objektivu a Celestron mi pošle náhradu. Úroveň zákaznické podpory je u nich výborná, třídy Apple, nebo také Mercedes či Rolls-Royce. (Tento Maksutov je skutečně jakýmsi Rolls-Roycem optické techniky). Operátor, který odpověděl, hned problém vyřešil. Zásadní část optiky byla přesně vyladěná. Poskytnutý okulár Plossel je ideální, s pohodlně širokým polem záběru, i když dalekohled   hledí jen na malý ohraničený kousek světa. Téměř neznatelná chromatická aberace.


Oční reliéf (vzdálenost od okuláru k mému oku) je dostatečný, abych mohl okulár používat s brýlemi. Ale je potřeba stativ či montáž, stabilní obraz jinak nedostanete. Použijte stativ - klidně starý dřevěný - namiřte na hvězdy, planety či Měsíc - a užívejte si to. Je to nejlepší pohled, jaký za takové peníze dostanete.


Napoprvé dalekohled ukázal čtyři Jupiterovy měsíce, lehce rozpoznatelné spolu s planetou. Velká rudá skvrna již vidět nebyla - tím, spolu s viditelností měsíců, lze vymezit hranice rozlišení optiky.


Při pozorování ptáků lze dobře rozpoznat jednotlivá pestrá pírka. Můžete lehce spočítat tašky na střeše vzdálené 2,5 km. S tímto dalekohledem jsem již letěl letadlem, uložil jsem ho do zavazadlového prostoru. Pro přibližné zaměření bych ocenil tenkou na vrchní straně nebo lze použít tenkou bílou pásku. Pokud se chystáte koupit větší dalekohled na pozorování nočního nebe, okuláry se budou hodit k obojímu!

Fotografie


Komentáře: 0
V tuto chvíli ještě nejsou žádné komentáře
Recenze

re-viewerCelestron C90 MAK 

6 června 2013 в 14:10

Všechno recenze
Mapy
Komentáře